Keno Online

Keno to gra bazująca na zasadzie loterii i tradycyjnie gra się w nią przy pomocy kuponu z numerami od 1 do 80. Gracze wybierają 20 numerów i oznaczają je na swoim kuponie do gry w keno. Po tym jak postawią zakład, 20 numerów jest losowo wybieranych i tworzą one zwycięskie liczby w danej rundzie gry w keno.

Gracze wygrywają w zależności od tego, ile wybranych przez nich numerów zostało wylosowanych jako zwycięskie liczby. Każde kasyno oferuje własne tabele wypłat, które zależą od liczby numerów trafionych przez gracza.

Gra w keno pochodzi ze starożytnych Chin, chociaż nie mamy informacji na temat tego, kiedy dokładnie powstała. Istnieją legendy, które mówią, że pochodzi ona sprzed czasów Wielkiego Muru Chińskiego i była faktycznie wykorzystana na dofinansowanie jego budowy.

Inni twierdzą, że istnieje ona od ponad 3000 lat, co czyni ją jedną z najstarszych gier we współczesnym świecie. Niektórzy historycy datują ja na rok 200 przed naszą erą w czasach wielkiej dynastii Han. Słowo "keno" wywodzi się od słowa łacińskiego lub francuskiego oznaczającego "pięć" i odnosi się do pięciu zwycięskich liczb. Zagadką jest, jak gra dostała swoją nazwę łacińską, a do Ameryki gra dotarła w XIX wieku na fali chińskiej emigracji.

W Stanach Zjednoczonych gra dostała swoją obecną formę, odrzucając 120 chińskich znaków i przestawiając się na 80 numerów. Gdy hazard został zalegalizowany w USA, nie obejmował on gier opartych na zasadach loterii, więc keno zostało nazwane "Wyścigi Konne Keno", aby sprawiać wrażenie, że gra ma coś wspólnego z wyścigami. Kiedy rząd Stanów Zjednoczonych rozpoczął opodatkowanie zysków z wyścigów, gra została ponownie przemianowana na "Keno" i nadal można było w nią spokojnie grać.

Podziel się z przyjaciółmi

Najlepsze Kasyna Internetowe

Bonus € Odwiedź
300€ Weź Bonus!
100€ Weź Bonus!
400€ Weź Bonus!
500PLN Weź Bonus!
€100 Weź Bonus!
iKasyna.pl - kompletny przewodnik po kasynach online oraz portal informacyjny o grach kasyna online
Copyright 2008-2010. iKasyna.pl - wszelkie prawa zastrzeżone.